Městská knihovna Rajhrad

Čtvrtek   13 - 18

Městská knihovna.pptx (2614257)

AKTUÁLNĚ

• Máte knihy už dlouho doma? Chcete získat roční registraci zdarma? Nenechte si ujít náš TÝDEN KNIHOVEN!
  • ŠTĚTEC NIC NEZASTAVÍ je název nové výstavy v Malé galerii Petra Žižky. Ke shlédnutí během října 2021.
  • Čtvrtek 18. listopadu 2021 v 18 hod. - In vino veritas – středověké Brno mělo k vínu vřelý vztah - důkazem je podzemí ulice Hlinky, která by se bez nadsázky mohla jmenovat „ulice vinných sklepů“. Ing. Aleš Svoboda a jeho další přednáška z cyklu Brněnské podzemí, tentokrát už třináctá a dlouho očekávaná :)

• Milí čtenáři, od pondělí 26. dubna 2021 otvíráme pro veřejnost! Návštěva knihovny bude možná za přísných hygienických podmínek, tj. s respirátorem, dezinfekcí rukou u vchodu a nutností dvoumetrových rozestupů. Počet čtenářů v knihovně bude regulován a doba strávená v knihovně omezena. Veřejné počítače zatím nejsou povoleny. I přes ta omezení se těšíme na vaši návštěvu a máme pro vás připraveno spoustu pěkného čtení!
  • Pozor! Důležitá informace pro Lovce perel
  • Komu loni unikla překrásná projekce Romana Janusze KYRGYZSTÁN - ZEMĚ KONÍ A NEBESKÝCH HOR má možnost ji shlédnout on-line, také na facebooku
  • Je Barma stále tak tajuplná jak se o ní mluví? A uzavřená turistům? Co se v Barmě jí a pije? Opravdu se místní obyvatelé stále smějí? A rybáři na jezeře Inle stále pádlují nohou? V Barmě byla už několikrát, takže se svými zkušenostmi a nádhernými fotografiemi se podělí cestovatelka Marie Lollok Klementová. Těší se na vás ve čtvrtek 26. listopadu 2020 v 18 hodin - KONÁNÍ BUDEME UPŘESŇOVAT

• Slavnostní vernisáží ve čtvrtek 9. ledna 2020 v 18 hodin uvedla svou výstavu Čínská tušová kresba výtvarnice Jana Malá, která tuto techniku studovala 2 roky v Kuala Lumpur (hlavní město Malajsie). Výstava bude ke shlédnutí vždy v otevírací dobu knihovny během měsíce ledna a února 2020.

• Ve čtvrtek 23. ledna 2020 v 18 hodin virtuálně navštívíme Kyrgyzstán - zemi koní a Nebeských hor. Přednáší a nádhernou velkoformátovou projekci předvede Roman Janusz, který v naší knihovně beseduje už poněkolikáté.
  • Od dubna se v naší knihovně otevřela  SEMÍNKOVNA. Jedná se o celostátní akci na podporu drobného zahradničení.